W DRUGIEJ KOLEJCE A KLASY SENIORZY REMISUJĄ Z BRENNĄ

Wczoraj tj. 21.08. nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz na własnym boisku w sezonie 2021/22. Naszym przeciwnikiem był zespół LKS Beskid Brenna. W poprzednim sezonie w dwóch spotkaniach pomiędzy naszymi zespołami udało nam się zwyciężyć na wyjeździe a także zremisować u siebie. Sobotni mecz zapowiadał się na bardzo wyrównaną rywalizację. Spotkanie dość szybko nabrało wysokiego tempa bo już w 5 minucie dobre podanie za plecy naszych obrońców wykorzystał zawodnik gości zdobywając bramkę na 0:1. Nasz zespół odpowiedział na stratę gola w najlepszy możliwy sposób. W 9 minucie ostre dośrodkowanie w pole karne posłał nasz skrzydłowy Grzegorz Staniek, tam dobrze odnalazł się nasz napastnik Paweł Leśniewicz, który strzałem głową pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1:1. Kolejne minuty do dość wyrównana gra obu zespołów, która charakteryzowała się dość ostrymi faulami ze strony gości. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Po zmianie stron to nasz zespół zaczął prezentować się lepiej w 61 minucie w pole karne wbiegł Grzegorz Staniek a obrońca drużyny gości ratował się faulem, za który podyktowano rzut karny. Do piłki podszedł Paweł Leśniewicz zdobywając dublet w tym spotkaniu i dając nam prowadzenie 2:1. W 70 minucie spotkania z boiska zszedł Robert Matuszka a zastąpił go Liam Waddington. Stworzyliśmy sobie kilka okazji, które mogły zamknąć mecz i powinny zakończyć się bramką naszego zespołu. Spora nieskuteczność i zmarnowane szanse zemściły się w najgorszy możliwy sposób, na 10 minut przed końcem goście zdobyli wyrównującego gola na 2:2. W 82 minucie z boiska zszedł asystujący przy 1 bramce i wywalczający rzut karny na 2:1 Grzegorz Staniek a zastąpił go Wojciech Dąbrowski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Mimo remisu to nasz zespół miał znacznie więcej okazji, które powinny dać nam zwycięstwo. Po meczu towarzyszyło nam uczucie, że nie zdobyliśmy jednego punktu, ale tak naprawdę straciliśmy 2. Okazja do zdobycia pełnej puli mamy nadzieje nastąpi w następnym spotkaniu, które za tydzień rozegramy z zespołem z Nierodzimia.